PRONÁJEM

Administrativní centrum Mošnov

Statutární město Ostrava v areálu Administrativního centra Mošnov nabízí k pronájmu administrativní, skladové a výrobní prostory.

Budovy se nacházejí v podnikatelském areálu v bezprostřední blízkosti  průmyslové zóny Ostrava – Mošnov a   letiště Leoše Janáčka Ostrava. Výhodou je výborná dopravní dostupnost Ostravy a dalších větších měst v regionu.

Prostory k pronájmu:


Administrativní budova

Čtyřpodlažní administrativní budova nabízí aktuálně 37 kanceláří různých rozměrů (15 m², 22 m², 30 m²). Jedná se o panelovou stavbu, která prošla v roce 2004 rekonstrukcí.

Pronajmout je možné jednotlivé místnosti vhodné jako kanceláře, nebo větší celek – např. polovinu patra včetně komunikačních prostor (ceny za pronájem viz níže).

Součástí domu je také výtah a napojení na pult centralizované ochrany.

Na každém patře se nachází sociální zařízení a kuchyňky. K dalším službám patří úklid společných prostor.

Před objektem je možné zdarma využívat velké veřejné parkoviště o velikosti cca 350 m².

Technická infrastruktura:

 • Vytápění: domovní kotelna, ústřední vytápění
 • Elektřina: 230 V
 • Voda: areálový vodovod – rozvod vody do kuchyněk a sociálních zařízení
 • Podlahy: zátěžový koberec

Nájemné:

 • 800 Kč/m²/rok za nebytové prostory
 • 400 kč/m²/rok za ostatní prostory (chodby, sociální zázemí, kuchyňky atd.)

Souhrnné informace o objektu:

Fotogalerie:

 • Zdroj: Google Earth

Přízemní objekty

Přízemní objekty prošly také v roce 2004 rekonstrukcí. Lze je využít ke skladování, případně drobné výrobní činnosti.

Součástí každého objektu je skladovací/výrobní hala (rozměry jsou různé dle objektu od cca 300 – 400 m²) a několik menších místností vhodných jako kanceláře, případně technické zázemí a sklad. Do haly je umožněn přímý vjezd a použít jej lze také jako nakládací prostor.

V každé budově je k dispozici sociální zázemí a kuchyňka.

Parkovat je možné zdarma na veřejném parkovišti (cca 5000 m²) společném pro všechny objekty v podnikatelském areálu.

Technická infrastruktura:

 • Vytápění: domovní plynové – podokenní plynové sestavy
 • Elektřina: 230 V administrativní prostory, 380 V hala
 • Voda: areálový vodovod – rozvod vody do kuchyněk a sociálních zařízení
 • Podlahy: PVC administrativní prostory, beton a dlažba v hale

Nájemné

 • 800 Kč/m²/rok

Souhrnné informace o objektu:

Fotogalerie:

 • Zdroj: Mapy.cz, Google Earth

Lokalita

Administrativní centrum se nachází v obci Mošnov, 25 km jižně od centra Ostravy, 17 km severně od Nového Jičína a 23 km východně od Frýdku-Místku. Statutární město Ostrava dotčené území postupně kultivuje z vojenského brownfieldu do lukrativního obchodního a administrativního centra, což již nyní vede k postupnému zasídlení investory. Ti zde realizují architektonicky hodnotnější výstavbu, odpovídající významu lokality sousedící s mezinárodním letištěm jako jedné z hlavních vstupních bran do regionu.

Nabízené objekty jsou součástí podnikatelského komplexu budov v rámci Průmyslové zóny Mošnov, kterou společně rozvíjí statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Zároveň těsně přiléhají k areálu samotného letiště.

Nájemci mohou využívat veškeré výhody spojené s výbornou dopravní obslužností (leteckou, silniční, železniční i veřejnou hromadnou), velké bezplatné parkoviště, v případě administrativní budovy také některé centrální služby.

Přidanou hodnotnou a výhodou je jistě i blízkost významných výrobních či distribučních firem zasídlených ve Strategické průmyslové zóně v těsném sousedství administrativního areálu.


Dopravní dostupnost

Lokalita je napojena na rychlostní komunikaci I58, která vede v těsné blízkosti areálu a tvoří přímé spojení s Ostravou a opačným směrem na Rožnov pod Radhoštěm. U města Příbor pak na I58 navazuje budoucí dálnice D48 (2 km), která bude po svém dokončení spojovat Bělotín, Nový Jičín, Frýdek-Místek a Český Těšín. Na druhé straně má lokalita napojení na dálnici D1 (8,5 km).

Areál je také dostupný skrz ostravskou a regionální hromadnou dopravu. Nejbližší zastávka Mošnov, autobazar je vzdálená jen několik desítek metrů, jen o málo dál se nabízí další zastávka Mošnov, Ostrava Airport. Obě jsou obsluhovány autobusy spojujícími Ostravu a další velká města v okolí – Kopřivnice, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm. Každodenně míří také do nedaleké průmyslové zóny několik desítek spojů.

Kromě autobusových zastávek se nedaleko nachází také vlaková zastávka, která spojuje letiště s obcí Sedlnice a dále se ve Studénce napojuje na hlavní železniční koridor mezi Ostravou a Prahou nebo Brnem. Zastřešený terminál je spojen s odbavovací halou letiště krytou chodbou.

K mezinárodní přepravě lze využít rovněž leteckých spojů na Mezinárodním letišti Leoše Janáčka Ostrava. Letiště provozuje pravidelné a charterové linky včetně cargo přepravy. Aktuálně funguje pravidelná linka Ostrava – Londýn letecké společnosti Ryanair. Obnova pravidelné linky do Varšavy, ze které je možno návaznými lety pokračovat do dalších více než 100 destinací v Evropě, severní Americe a Asii, je plánována na konec března 2022. Linku provozují polské aerolinky LOT Polish Airlines. Přes letní sezónu nabízí letecké společnosti spojení do zhruba 15 letních destinací. V současné době se jedná o dalších pravidelných linkách.


Kontakt

V případě zájmu o pronájem prostor jak v Administrativní budově, tak v přízemních objektech prosím kontaktujte:

 • Ing. Ladislav Bražina, manažer průmyslové zóny Mošnov, Magistrát města Ostravy, odbor strategického rozvoje, email: lbrazina@ostrava.cz nebo
 • PhDr. Adéla Koudelová, vedoucí oddělení marketingu, Magistrát města Ostravy, odbor strategického rozvoje, email: akoudelova@ostrava.cz
LinkedIn