Pronájem

Administrativní centrum Mošnov

Statutární město Ostrava v areálu Administrativního centra Mošnov nabízí k pronájmu administrativní, skladové a výrobní prostory.

Budovy se nacházejí v podnikatelském areálu v bezprostřední blízkosti  průmyslové zóny Ostrava – Mošnov a   letiště Leoše Janáčka Ostrava. Výhodou je výborná dopravní dostupnost Ostravy a dalších větších měst v regionu.

Prostory k pronájmu:


Administrativní budova

Čtyřpodlažní administrativní budova nabízí aktuálně 37 kanceláří různých rozměrů (15 m², 22 m², 30 m²). Jedná se o panelovou stavbu, která prošla v roce 2004 rekonstrukcí.

Pronajmout je možné jednotlivé místnosti vhodné jako kanceláře, nebo větší celek – např. polovinu patra včetně komunikačních prostor (ceny za pronájem viz níže).

Součástí domu je také výtah a napojení na pult centralizované ochrany.

Na každém patře se nachází sociální zařízení a kuchyňky. K dalším službám patří úklid společných prostor.

Před objektem je možné zdarma využívat velké veřejné parkoviště o velikosti cca 350 m².

Technická infrastruktura:

  • Vytápění: domovní kotelna, ústřední vytápění
  • Elektřina: 230 V
  • Voda: areálový vodovod – rozvod vody do kuchyněk a sociálních zařízení
  • Podlahy: zátěžový koberec

Nájemné:

  • 800 Kč/m²/rok za nebytové prostory
  • 400 kč/m²/rok za ostatní prostory (chodby, sociální zázemí, kuchyňky atd.)

Souhrnné informace o objektu:

Fotogalerie:

  • Zdroj: Google Earth

Přízemní objekty

Přízemní objekty prošly také v roce 2004 rekonstrukcí. Lze je využít ke skladování, případně drobné výrobní činnosti.

Součástí každého objektu je skladovací/výrobní hala (rozměry jsou různé dle objektu od cca 300 – 400 m²) a několik menších místností vhodných jako kanceláře, případně technické zázemí a sklad. Do haly je umožněn přímý vjezd a použít jej lze také jako nakládací prostor.

V každé budově je k dispozici sociální zázemí a kuchyňka.

Parkovat je možné zdarma na veřejném parkovišti (cca 5000 m²) společném pro všechny objekty v podnikatelském areálu.

Technická infrastruktura:

  • Vytápění: domovní plynové – podokenní plynové sestavy
  • Elektřina: 230 V administrativní prostory, 380 V hala
  • Voda: areálový vodovod – rozvod vody do kuchyněk a sociálních zařízení
  • Podlahy: PVC administrativní prostory, beton a dlažba v hale

Nájemné

  • 800 Kč/m²/rok

Souhrnné informace o objektu:

Fotogalerie:

  • Zdroj: Mapy.cz, Google Earth

Lokalita

Administrativní centrum se nachází v obci Mošnov, 25 km jižně od centra Ostravy, 17 km severně od Nového Jičína a 23 km východně od Frýdku-Místku. Statutární město Ostrava dotčené území postupně kultivuje z vojenského brownfieldu do lukrativního obchodního a administrativního centra, což již nyní vede k postupnému zasídlení investory. Ti zde realizují architektonicky hodnotnější výstavbu, odpovídající významu lokality sousedící s mezinárodním letištěm jako jedné z hlavních vstupních bran do regionu.

Nabízené objekty jsou součástí podnikatelského komplexu budov v rámci Průmyslové zóny Mošnov, kterou společně rozvíjí statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Zároveň těsně přiléhají k areálu samotného letiště.

Strategická průmyslová zóna Mošnov, Administrativní centrum
Strategická průmyslová zóna Mošnov_ Administrativní centrum

Nájemci mohou využívat veškeré výhody spojené s výbornou dopravní obslužností (leteckou, silniční, železniční i veřejnou hromadnou), velké bezplatné parkoviště, v případě administrativní budovy také některé centrální služby.

Přidanou hodnotnou a výhodou je jistě i blízkost významných výrobních či distribučních firem zasídlených ve Strategické průmyslové zóně v těsném sousedství administrativního areálu.

 


Dopravní dostupnost

Lokalita je napojena na rychlostní komunikaci I58, která vede v těsné blízkosti areálu a tvoří přímé spojení s Ostravou a opačným směrem na Rožnov pod Radhoštěm. U města Příbor pak na I58 navazuje budoucí dálnice D48 (2 km), která bude po svém dokončení spojovat Bělotín, Nový Jičín, Frýdek-Místek a Český Těšín. Na druhé straně má lokalita napojení na dálnici D1 (8,5 km).

Areál je také dostupný skrz ostravskou a regionální hromadnou dopravu. Nejbližší zastávka Mošnov, autobazar je vzdálená jen několik desítek metrů, jen o málo dál se nabízí další zastávka Mošnov, Ostrava Airport. Obě jsou obsluhovány autobusy spojujícími Ostravu a další velká města v okolí – Kopřivnice, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm. Každodenně míří také do nedaleké průmyslové zóny několik desítek spojů.

Kromě autobusových zastávek se nedaleko nachází také vlaková zastávka, která spojuje letiště s obcí Sedlnice a dále se ve Studénce napojuje na hlavní železniční koridor mezi Ostravou a Prahou nebo Brnem. Zastřešený terminál je spojen s odbavovací halou letiště krytou chodbou.

K mezinárodní přepravě lze využít rovněž leteckých spojů na Mezinárodním letišti Leoše Janáčka Ostrava. Letiště provozuje pravidelné a charterové linky včetně cargo přepravy. Aktuálně funguje pravidelná linka Ostrava – Londýn letecké společnosti Ryanair, na podzim by mělo dojít k obnovení spoje do Varšavy polské aerolinky LOT Polish Airlines. Přes letní sezónu se nabízí možnost letů organizovaných leteckou společnosti Smartwings, která týdně vypravuje několik desítek spojů do 14 evropských destinací.

 


Kontakt

V případě zájmu o pronájem prostor jak v Administrativní budově, tak v přízemních objektech prosím kontaktujte:

  • Ing. Ladislav Bražina, manažer průmyslové zóny Mošnov, Magistrát města Ostravy, odbor strategického rozvoje, email: lbrazina@ostrava.cz nebo
  • Ing. Helena Pajurková, vedoucí oddělení marketingu, Magistrát města Ostravy, odbor strategického rozvoje, email: hpajurkova@ostrava.cz